Product Details:
| Cross-Sectional Area | 1 mm |
| Coil Length | 90 m |
| Sheath Colour | Black |
| Number of Cores | 3 Core |
| Brand Name | Foliflex |
| Size | 1 mm |
Product Details:
| Coil Length | 90 m |
| Packaging Type | Bundle |
| Color | White |
| Size | 6mm |
| No. of Core | 3 |
| Usage/Application | Electric Fitting |
A 3 core cable contains three insulated conductors used to carry live, neutral, and earth/ground connections in single-phase electrical systems.
Product Details:
| Coil Length | 90 m |
| Sheath Colour | Black |
| Number of Cores | 3 Core |
| Packaging Type | Bundle |
| Brand Name | Foliflex |
| Usage/Application | Electric Fitting |
A 3 core cable contains three insulated conductors used to carry live, neutral, and earth/ground connections in single-phase electrical systems.
Product Details:
| Coil Length | 90 m |
| Sheath Colour | Black |
| Number of Cores | 3 Core |
| Packaging Type | Bundle |
| Brand Name | Foliflex |
| Size | 1.5 mm |
| Usage/Application | Electric Fitting |
A 3 core cable contains three insulated conductors used to carry live, neutral, and earth/ground connections in single-phase electrical systems.